• V únoru 1996 se datuje první veřejné vystoupení POWER 5. Repertoár je v té době převzatý. Vznikají první ambice na vlastní tvorbu. Vše je završeno v roce 1997 prvotinou „Progres Time“, která se nese v duchu kapel Fates Warning a Dream Theater. Texty jsou v češtině. Nahrávalo se ve studiu Poličná a obsazení kapely bylo: Ivan Strnad – kytara, Karel Paciorek – baskytara, Zdeněk Putala – klávesy, Milan Škrabal – bicí, Olin Škrabal – zpěv.

 

  • Druhá deska „Cesta Proti Času“ (2001) už nese známky power metalu a částečně art rocku. Klávesové party a melodické zpěvové linky, jsou zde bohatě zastoupeny. Deska se nahrává opět v Poličné v pozměněné sestavě. Novými hráči jsou Zdeněk Kopeček – kytara, Richard Filák – baskytara. Ve světě se objevuje fenomén Stratovarius a skupina zařazuje do koncertního play listu jejich skladbu „Hunting High and Low“. Setkává se to s velkým ohlasem při koncertech.

 

  • Skupina skládá materiál na třetí desku ovlivněna tvorbou Stratovarius. S prvkem českých textů a výrazných refrénů je poměrně originální na domácí scéně. Deska se jmenuje „Minuty Věčnosti“ (2003), natáčí se opět v Poličné. Křest proběhne jako předskokan světové hvězdy Helloween! Zde skupina pořizuje videozáznam který záhy vydává na DVD-NOVESTA. Po intenzivním koncertování k albu odchází ze skupiny: Zdeněk Kopeček, Richard Filák a po pár měsících i Zdeněk Putala. Předskakování před Američany W.A.S.P.

 

  • Zakládající bratrské duo nechce činnost kapely ukončit, a tak se pustí do hledání nových spoluhráčů. Po různých záskocích se objevuje mladičký kytarista Lukáš Langer a přivádí s sebou Jirku Jagoše na baskytaru. Začne se pracovat na novém materiálu s názvem „Symbol“ (2007) a natáčení proběhne ve studiu Pro Marts. Stylově kapela dál brousí power metal. Na klávesy hostuje Petr Palacký (Innocens). Později hraje skupina koncerty se samplerem, ve čtyřčlenné sestavě. Koncertuje na hlavní stage Masters Of Rock, Noc Plná Hvězd, v září 2009 jede mini turné s André Matosem a v říjnu s Dark Moore. V březnu 2010 vyráží na velkou šnůru s kapelou Ascendancy. Je natočen videoklip ke skladbě Symbol.

 

  • Noví členové se úspěšně zařadili do bandu a vytváří páté řadové album s názvem „1751 Tvoje Zem“ (2010). Nahrává se v Pro Marts. Album je bez kláves přímočařejší. Po textové stránce poprvé monotematické. Děj skladeb se nese v duchu odkazu Valachů a jejich vzpoury kolem roku 1751. Power 5 koncertuje na Metalfestu v Plzni a na Noci Plné Hvězd, předskakuje Accept v hale ve Zlíně.

 

  • V roce 2012 jde čtveřice opět do studia tentokrát Soundtormentor, a tato změna přináší modernější zvuk. Nový materiál se jmenuje jednoduše „Power 5“. Na tuto desku natáčí ve vlastní produkci 3 videoklipy!  Koncertuje na Metalfestu, Masters Of Rock a organizuje několikátý ročník festivalu Brumovské Rockové Hradby.

 

  • V roce 2015 testuje po létech bez kláves klávesáka Martina Valčíka, se kterým se začne sehrávat a sestavuje nové sedmé album s názvem ,,Talisman“. Nahrává se na podzim, ve studiu Metal Gate. M. Valčík je přijat do skupiny. Band pro své 20. výročí v únoru 2016 připravuje dvoj CD v balení digipack. Jeden nosič obsahuje nový materiál „Talisman“ a druhý nosič výběr ,,Best of Power 5“. K novému materiálu natáčí dva videoklipy a to na skladby Talisman a Planety. Sestava Power 5 roku 2016: Olin Škrabal – zpěv, Milan Škrabal – bicí, Lukáš Langer – kytara, Jiří Jagoš – baskytara, Martin Valčík – klávesy. Kapela vyráží na menší šňůru se slovenskou skupinou Anthology. Kapela hraje na hlavním pódiu Masters Of Rock 2018. V témže roce POWER 5 jedou turné s další slovenskou skupinou Eufory. A díky výborné atmosféře tohoto turné si tuto štaci Polsko-Slovensko-Česko, společně zopakují v roce 2019. Na závěr tour oznamuje odchod klávesák Martin Valčík.
    V roce 2019 vychází publikace o české metalové scéně s názvem „Kniha kovu III.“ Autor  Václav Votruba zmiňuje na několika stranách recenze a historii POWER 5.


  • Skupina nakupuje novou techniku a technologie, se kterými chce udržet i nadále klávesový sound kapely. Přichází nákaza covid-19, live produkce je omezena a posléze u všech hudebních souborů zastavena. Přesto se kapele daří účinkovat na akcích Rot Kart Fest nebo Valašské záření. V tuto dobu přichází do skupiny jako promomanažer Pavel Vaculík a kapela připravuje plány pro novou desku. Tato dostává název „Adrenalin“ a její natáčení je zdlouhavé, kvůli doprovázejícím onemocněním, přes půl roku 2021. Točí se v soukromém studiu Libora Kukuly, který již spolupracoval na předchozích dvou albech P5. Vyznění alba je záměrně poznamenáno odkazem na 80. léta a disko období. Toto aranžmá bylo včleněno do kompozic při zachování původního skladatelského rukopisu POWER 5. Recenze hovoří o hitovosti celého alba. V listopadu 2021 jej skupina kompletně představuje při živém hraní na Winter Masters Of Rock. 

 

Download - Presskit - POWER 5